Zprávy a zprávičky z akcí

Zahajovací Klubovka v oddílovém roce 2019/2020

První oddílová schůzka – Klubovka ve školním a oddílovém roce 2019/2020. Sešli jsme se ve středu 11. září před školou, kde máme klubovnu. Když jsem přicházel, trochu mne vyděsil počet lidí, který tam čekal. Už z dálky jsem poznával naše staré (mladé) Kapky, ale bylo tam i relativně plno dospěláků – rodičů. Tak jsem si v duchu říkal, že jsme nedělali žádný nábor, nerozdávali žádné letáčky… tak kde se berou. Po přivítání jsem zjistil, že sice máme mít od 16:00 hodin Klubovku, ale že od 16:30 se na 1. stupni konají třídní schůzky a někteří rodiče čekají již ve značném předstihu. :-)Vystoupali jsme tedy ke klubovně a tam jsme se společně dohodli, že není moc vhodné, abychom vynášeli věci z klubovny na chodbu, aby tam nepřekážely. A také abychom svou přítomností nerušili průběh třídních schůzek. Tož jsme se zase otočili a vyrazili společně na Areál. Venku bylo nádherné sluníčkové počasí (ráno mrzlo), tak se to i hodilo. Ondra byl tak hodný, že zašel domů pro volejbalový a kopací míč.

Nějakou dobu jsme řádili na takovém prstenci, co se točí dokola (a nevím, jak se to správně jmenuje). Dá se na tom chodit a přitom být stále na místě. Předpokládám, že je to pouze pro jednoho, ale zvládli jsme to oblehnout skupinově a také skupinově se točit a padat.

Dlouho jsme debatovali o tom, co vlastně budeme hrát. Dobrá byla Sranda, která na mnoho návrhů prohlásila: „Ale já nechci hrát vybíjenou.“ „Ale já nechci hrát přehazovanou.“ „Ale já nechci hrát pinkanou.“ „Ale já nechci hrát volejbal.“ „Ale já nechci odbíjet míč v kroužku…“ Tak mne napadlo dát jí slovo, aby si vybrala, co by tedy chtěla, co by ráda. Trošku mne překvapila odpověď: „Já si nechci hrát s míčem.“ :-) Ale nakonec se i Sranda přeci jen do her zapojila. Ještě nějakou dobu jsme se nemohli dohodnout, tak jsem to direktivně rozhodl, že budeme do páté hodiny hrát vybíjenou a pak něco mezi volejbalem, přehazovanou, pinkanou…

Nakonec jsme vybíjenou protáhli hodně za pátou hodinu. Mezitím někteří odcházeli na skluzavky, prstenec, obhlídku… Odpoledne jsme sportovně zakončili nějakým číslem. Nevím přesně, jak se ta „hra“ jmenovala, (asi 15-20, nebo 20-15, nebo úplně jinak…), ale šlo o to, že jsme kopali na bránu a v brance se střídali podle toho, kdo se strefil, nestrefil, minul a u toho jsme přicházeli o body.

Posledních 5 minut jsme asi tak deset minut věnovali rozdávání Střel, sdělení informací o podzimních prázdninách, Duhové bráně a vůbec něco malinko k organizaci letošního oddílového roku. Čertici potěšila informace, že se bude bodovat. Jak jsme již informovali, zatím můžeme v klubovně na 6. ZŠ v Sokolově zůstat, takže se máme kde scházet. Ale stále hledáme nějaké náhradní prostory. Ještě sdělení posledních informací k Habartovským toulkám, které jsou již v sobotu 14. září. Tak snad i tam se sejdeme v hojném počtu. Dnes nás totiž bylo celkem 14!


| Autor: Matěj | Vydáno dne 12. 09. 2019 | 1347 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Náhodný obrázek
Velikráva 2012 - 33
Botanická zahrada Liberec
zobrazení: 1544
známka: 0
Přihlášení / Registrace

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server